1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: Забранети некои српски тв емисии

Црногорската агенција за електронски медиуми во саботата забрани емитување на одредени програмски содржини на српската телевизија „Хепи“ поради навреди на Црногорци и пратеници во црногорскиот парламент. Телевизијата „Хепи“ е национален медиум во Србија, а во Црна Гора се емитува преку кабелски оператори.

Со одлука на Советот на црногорската агенција за електронски медиуми, на црногорскиот пазар се забранети емисиите „Добро утро Србија“, „Викенд“, „Утро“, „Кирилица“ и „После ручек“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles