30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Штипска „Брегалница“ со нов тренер

Илчо  Георгиевски е нов тренер на штипскиот прволигаш. Илчо Георгиевски е поранешен претседател на Фудбалската федерација на Македонија. Беше   успешен  тренер  на Вардар, Работнички , Македонмија ЃП. Претходник на Георгиевски беше Марјан Секуловски. Повлекувањето од тренерската позиција беше по негово барање.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles