22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Во Хрватска нови антиковид мерки

Во Хрватска од денеска стапуваат во сила нови антиепидемиски мерки. Поради зголемениот број на заразени со Ковид-19 – воведена е обврската на работодавците да ја организираат работата од дома секогаш кога е можно, дополнително се ограничуваат собирите, а се најавува и поинтензивна контрола на угостителските објекти. Според одлуката на Националниот штаб за цивилна заштита, забранети се јавни собири и настани на отворено за повеќе од 50 лица , а собирите со потврди за ковид и со согласност на локалниот штаб се ограничени на 200 лица, јави Хина.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles