22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Годишна инфлација од 4,3 %

Во споредба со 2020 година, трошоците на живот бележат пораст од 3,2 проценти, додека цените на мало се зголемени за 4,3 проценти. Најголемо покачување е забележано во секторите транспорт, храна и пијалоци и енергетика, вода и гас.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles