-1.3 C
New York
Friday, January 28, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Затворени училиштата во Лерин поради земјотресот

Основните, средните училишта и градинките во префектурата Лерин, на северот на Грција, денеска ќе останат затворени по вчерашниот земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала. Земјотресот се случил во неделата во 23 часот и 43 минути, а особено бил почувствуван во ова подрачје, јавува грчкиот портал „Катимерини“. Земјотресот особено бил почувствуван во градот Лерин, бидејќи неговиот епицентар бил на само 2 километри од главниот плоштад во тој град.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,144FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles