19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Малолетен кочанчанец крадел во Скопје

Малоленик од Кочани, е фатен за време на кражба во Скопје. местото каде 17-годишникот е уапсен од страна на полицијата е општината Шуто Оризари, а полицијата таму го лоцирала по претходна пријава дека извршил тешка кражба во Скопје.

Во Полициското одделение Шуто Оризари во присуство на инспектори по малолетничка деликвенција , стручен тим од  Центарот за социјални работи  и адвокат, бил извршен разговор со малолетникот кој во целост ја појаснил постапката на извршената тешка кражба“, информираат од МВР.

Известен е и дежурен јавен обвинител за малолетници, од каде што е добиено известување дека малолетното лице имало претходна правосилна пресуда и треба да биде спроведено до Воспитно поправниот дом во Тетово.

По целосното документирање на случајот против осомничениот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles