19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Ново поскапување на горивата

Цената на дизелот од ноќеска на полноќ се зголемува за два денара по литар, а бензините поскапуваат за половина денар. Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,24 отсто.

Новата малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 75,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава за 77,5, а ЕУРОДИЗЕЛ и Екстра лесното масло за домаќинствата  по 67,5 денари за литар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles