-2 C
New York
Wednesday, January 19, 2022

Buy now

spot_img

Штип: КК „Соколи“ од денеска стартуваат со тренинзи

Од денеска, во спортската сала „Јордан Мијалков“, подготовките за новата сезона ги започнаа  кошаркарите на штипскиот КК „Соколи“. Во првото пролетно коло гостуваат на   КАМ БАСКЕТ во Каменица

„Пролетниот дел почнува на 29 јануари, ако само не не  изненади  короната Ќе тренираме во спортската сала Јордан Мијалков двапати на ден. Нашите амбииции се познати-  враќање во Првата лига. По првиот  дел на  Втората лига  се наоѓаме на второто место на табелата. Прв е ЧАИР  со еден бод  предност пред нас “- изјави првиот човек на штипскиот клуб  Томче Томев.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,122FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles