19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

ЈП „Плачковица“ од Карбинци има долг од речиси 300.000 евра, а од 96 договорени претходните градоначалници платиле само 3 рати

ЈП „Плачковица“ од Карбинци е презадолжена бидејќи само кон ЕСМ е речиси 300 000 евра. Освен ова „Плачковица“ е и жртва на неодговорност и непрофесионално однесување на претходните градоначалници, изјави денес градоначалникот на Карбинци Виктор Паунов.

Освен огромниот долг ЈП и општината сега се соочуваат и со енормно повисоките цени на ел. Енергија за што општината мора интервентво да бара решенија.

Состојбата со глемиот долг на плачковица и неодговорниот однос во работењето за Паунов се причина тој да побара одговорност.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles