17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Звегор се подготвува за Сурова

И оваа година на празникот Василица  ќе се одржи традиционалниот карневал Звегорска Сурова. Звегорци ги подготвувата маските, а избран е и овогодинешниот кум. Манифестацијата  ќе се реализира според ковид протоколи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles