-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Приведени крадците на оловни плочи од Безистен

Во апс завршија крадците кои во првите денови од оваа година украдоа поголем број од оловните покривни плочи на штипската уметничка галерија Безистен. Вредноста на украдените плочи надминува десет илјади евра. Лишени од слобода се двајца штипјани 28 годишниот Д.А. и две години помладиот С.Н., како и струмичаните 32 годишниот А.А. и пет години постариот Ќ.А. Дел од одземените предмети се пронајдени, одземени и вратени на Националната установа Завод и музеј Штип.По комплетирање на службената документација против нив до ОЈО ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles