-0.6 C
New York
Wednesday, January 19, 2022

Buy now

spot_img

Расчистени наносите од смет во Кочанска Река

Од утринава се расчистуваат наносот од отпад, пластика, трева и други нечистотии во Кочанска Река насобрани околу металните столбови непосредно пред т.н. Крушарски мост. Наносите од смет во коритото на Кочанска Река можеа да се видат во последните 10-тина дена, откако надјдената вода со себе го понесе целиот отпад од коритото.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,122FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles