27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Штипскиот женски КК Тим Арена стартува со подготовки

На 29 јануари  почнува пролетнио дел, жени  во Првата Б лига , кошарка  Штипските кошаркари тренираат  во  спортската сала Јордан Мијалков. Во овој период, како што вели тренерот , Пепи Петковски се посветува поголемо внимание на младите. Можно е екипата  да замине на подготовки во Пехчево, каде таму треба да бидат и кошаркарките на Кам  Баскет од Македонска Кеменица .Помладите   категории  генерации, ќе почнат  малку подоцна со подготовките, бидејќи нивните првенства преодолжуваат во месец март.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles