34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Борачите се подготвуваат за првите турнири

  На 22 и 23 јануари годинава ќе се одржат првите изборни  првенства  во борење, за кадети и сениори. Двете првенства ќе се одржат во Радовиш

„Ние  не застанавме  со работата . Немавме прекини, освен  една недела кога неколку борачи имаа грип. Сега се е во најдобар. Сите борачи редовно доаѓаат на тренинзите и очекувааме  и добри резултати  на првите проверки годинава, на изборните првенства  во Радовиш. …“- вели Бобан Данов, еден од тренерите во Балканец и селектор на  македонската репрезентација. Со него во Балканец работат и Горан Стојанов, Мијалче Ананиев и Иван Анакиев.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles