34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Косово: Косовски авотбус настрада во Србија

Автобус на компанијата „Житиа Турс“, со косовски регистарски таблички, доцна синоќа се преврте во Србија. Локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за линија што сообраќала на релација Приштина – Грац, а несреќата се случила во близина на Крушевац. Засега сѐ уште нема официјални податоци за причините, но познато е дека пред излетувањето од патот автобусот нагло преминал на левата коловозна лента.  Во несреќата се повредени 17 патници кои се пренесени во ургентниот центар во Крушевац. Според РТС, само едно лице е потешко повредено.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles