19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Најпознатиот Василичарски оган во регионот утре повторно ќе се пали во населбата Железничка во Штип

Најпознатиот Василичарски оган во регионот утре по 30 пат повторно ќе се пали во населбата Железничка во Штип. Иако, одбележувањето и годинава ќе биде во пандемски услови, организаторите тврдат дека на традицијата , ништо нема да и недостасува

Населбата Железничка секоја година на 13 јануари е место каде доаѓаат стотици граѓани од Штип , но и околните градови , а на истиот ден овде се и многу познати политички имиња:

Според организаторите, во име на традицијата, утре се поканети сите што го почитуваат овој ден , без оглед во кој дел на градот или на државата живеат.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles