22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Со тренизи почна и женската ракометна екипа на Астибо

 Со тренинзи започна  женската ракометна екипа на Астибо. Тренинзите се одвиваат во салата на ОУ Тошо Арсов..

„Во екипата  се  вклучи и Сара  Тодева, која потекнува од нашата ракометна школа во Штип. Но имавме и еден пех. На еден   натпревар во  првенството се повреди  Бојана Јованова. Таа  се уште не ја санирала повредата. Очекувам  успешни резултати во Супер лигата во продолжението од првенството. Убеден сум  дека годинава ќе имаме и поддршка од локалната самоуправа да  ја   вреднува  нашата работа во оваа година…“-  изјави тренерот  Дејан Величков

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles