27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

ССК: Поглеми давачки поради закон за ел. отпад

Законот за управување со електрична и електронска опрема и отпад чија имплементација почна од 1 јануари 2022 година, не нуди квалитетно решение за намалување на штетните влијанија врз животната средина. Истиот ќе биде на штета на компаниите  зашто наметнува нереално зголемени давачки, смета Сојузот на стопански комори.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles