34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Струмичанец фатен при шверц на тутун

Струмичанец е уапсен во близина на Три Чешми во обид да прошверцува 100 тони тутун. Тутунот исечкан и  спакуван во ќеси и кутии на кои имало називи и логоа од познати брендови на тутун, но без акцизни маркички и декларции.е пронајден во возилото марка фиат кое го возел струмичанецот.

За случајот се запознати Јавен обвинител и Царинската управа, а по негово комплетирање ќе следи соодветна пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles