22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Три специјални возила за снег доби ЈП Стипион

Едно од планираните три специјални возила за чистење на снег денеска пристигнаа во југот на штипското ЈП Стипион. Возилата се дадени на времено користење од страна на кумановската фирма Дал Ана. Со зголемување на возниот парк од сега шест возила за оваа намена, ЈП Стипион е потполно подготвен да се справи со евентуалните снежни врнежи во градот и пошироко.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles