14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Свети Николе редовно ја плаќа водата на Злетовица

Денес во  посета на општина Свети Николе, беше директорот на Хидросистемот Злетовица. на истата е констатирано дека ЈКП Комуналец започна редовно да си ги сервисира доспеаните обврски. Дополнително најавено е дека во текот на оваа година ќе започне со реализација на проектот нова филтерна станица со резервоар за вода со која ќе се обезбеди квалитетна вода за пиење за граѓаните на Општината.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles