-1.3 C
New York
Saturday, January 22, 2022

Buy now

spot_img

Се чистат влезовите во М.Каменица

ЈП Камена Река започна акција за чистење на просторот околу влезовите во градот, која опфаќа отстранување на високостеблести дрва и џбунести растенија. Паралелно со ова, се спроведува и акција за чистење на јавните простори и зеленило долж Градскиот кеј на Каменичка река, како и останатите јавни површини во централното градско подрачје на Македонска Каменица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,134FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles