-1.3 C
New York
Saturday, January 22, 2022

Buy now

spot_img

Штипски алпинисти совладаа гребен висок 1км на Бабуна

Деновиве  алпинисти и качувачки  на карпи од Штип и Струмица  се искачија на 1000 метри на гребенот кој води кон врвот  Козјак на  планината Бабуна. Во оваа  акција, учествуваа штипјаните познати  трагачи на  планинските врвови во Македонија,како, Бобан Стојанов, познат алпинист од „Асторијан“, Јован Иванов, член на качувачкиот клуб   „Астибо“ во Штип и   Алкексадар Дончев и  Горан Јорданов од „Стела“- Струмица. Тие  и во ова време ,на ниски температури, организизираат  вакви акции.. И како што велат ќе продолжат и понатаму.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,134FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles