12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Беровец 23 пати преку компјуер трошел пари од туѓа сметка

Вкупно 23 пати, лице од Берово злоупотребил туѓи податоци и трошел пари од туѓа сметка. Станува збор за лица на возраст од 25 години кој искористувајќи ги податоците на сограѓанка, преку компјутер влегол во нејзината банкарска сметка и извршил 23 трансакции.

За само 15 дена, оттаму потрошил 22.526 денари, купувајќи онлајн работи за лична употреба.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles