22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Петков и Радев излегуваат од изолација

Денеска истекува  карантинот на бугарскиот премиер Кирил Петков , претседателот Румен Радев и на другите лица кои во понеделникот беа во контакт со претседателот на Народоното Собрание Никола Минчев, кој е позитивен на коронавирус, објави БТВ. Петков пред два дена, во екот на насилните протести пред Собранието против ковид мерките се појави на бугарската телевизија преку Зум врска и им вети дека денес ќе се сретне со нивни претставници и ќе разговара за рестриктивните пандемиски мерки и зелените сертификати.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles