-3.7 C
New York
Sunday, January 23, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Новид ковид мерки од недела

Во Грција од недела стапува на сила нова епидемиолошка мерка, која скапо ќе го чини секој невакциниран Грк над 60 години. Владиниот портпарол Џанис Економу, изјави  за новинарите, дека невакцинираните лица постари од 60 години, ќе мора да плаќаат по 100 евра месечно. Тој објасни дека оваа мерка е неопходна, бидејќи 8 од 10 смртни случаи од коронавирусот припаќаат на таа возрасна група.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,134FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles