3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Природа и здравје – Црна лимонада за детокс

Доколку планирате да го исчистите телото од насобраните токсини, да го ресетирате,  да добиете повеќе енергија и да се чувствувате подобро, овој пијалок е токму за вас. Направете црна лимонада.

За подготовка ви треба:

Сок од половина лимон или лимета

Чаша минерална или кокосова вода

Половина кафена лажичка активен јаглен

Начин на подготовка:

Додадете сок од лимон и активиран јаглен во прав во водата. Добро промешајте и напитокот е готов.

Пијалокот се пие еднаш неделно и никогаш почесто од тоа.

Забелешка: Оваа лимонада може да го намали ефектот на лекови. Затоа, доколку земате некои лекови, треба да внимавате на двочасовниот интервал помеѓу земањето на лекот и пиењето црна лимонада.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles