24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Скулптура на Н. Смилков во Египет

Скулптурата на професорot Никола Смилков од Универзитетот „Гоце Делчев“-Штип е дел од Меморијалниот центар за оживување на хуманоста во Шарм Ел Шејк во Египет. Овој Меморијален центар е отворен вчера, а скулптурата „Хумано срце“ на штипјанецот Смилков е дел од 75 скулптури на уметници од целиот свет.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles