15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Второто полугодие ќе почне на 1-ви февруари

Почетокот на второто полугодие во основните и средните училишта се одложува за први февруари годинава, одлучи Владата по препорака на Главниот координативен кризен штаб и согласно епидемиолошките информации дека земјата се наоѓа во пик на заразата. Оваа одлука нема да влијае на крајот на учебната година и таа ќе заврши на 10 јуни како што е предвидено во календарот за наставната програма за основно и средно образование, со соодветна адаптација на наставните планови.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles