15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Промена на одлуката за влез во Бугарија

По интезивната комуникација на министерствата за надворешни работи на двете земји, Бугарија се одлучи да ја промени одлуката  за целосна забрана за влез на македонскии државјани. Наместо тоа за да ја минат границата, македонските државјани ќе треба да покажат  ковид сертификат за вакцинација или сертификат за прележана болест заедно со ПЦР тест не постар од 72 часа.  За малолетните лица е потребен негативен ПЦР тест. Одлуката стапува на сила од утре.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles