14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Спасовски: Пасошите да се обноват сега

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати апел до сите граѓани чии патни исправи се пред истекување да ги заменат сега со цел да се избегнат летните гужви. Според бројките кои ги објави министерот, МВР со полн капацитет работел на издавање лични документи чиј број во споредба со претходните години е драстично зголемен.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles