16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Тројца штипјани водат две прволигашки екипи

Во пролетниот дел на Првата лига, тројца штипјани ќе водат две прволигашки екипи. Тоа се Влатко Костов, кој е шеф на Стручниот штаб на Тиквеш, каде како тренер на голманите работи Александар  Митрев- Санто и  помошник  шеф на Стручниот штаб  на  Борец  е Гордан Здравков кој во последен момент се нафати  да замине во Велес. Двете екипи, Тиквеш и Борец се борат за опстанок во лигата, додека Брегалница  најавува борба за излез во Европа. Интересно е да се спомене дека трите екипи Брегалница, Борец и Тиквеш зимските подготовки ќе ги реализираат во Анталија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles