15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

ДИЕГО ЖИВУЛИЌ ПРВО ЗАСИЛУВАЊЕ НА БРЕГАЛНИЦА

Брегалница  го доби првото  засилување  сезонава. Тоа е  29 годишниот Хрватски  фудбалер  Диего Живулиќ, кој игра на средината на теренот. Тој доаѓа од  Унгарскиот Диошѓен Потекнува од фудбалската школа на Риека. Играл во Приморац, но и  во повеќе  други европски  екипи, како во Чешка и Полска .

„Со  ангажирањето  за нов шеф на Стручниот штаб на Илчо  Ѓеоргиевски ,донесовме и квалитетно засилување за средннот ред . Тоа јасно укажува какви се амбициите на Брегалница во новата сезона, да  игра на европската фудбалска сцена. Во преговори сме со уште 2-3  квалитетни  засилувања…“- изјави спортскиот директор на Брегалница Никола Тонев при потпишувањето на договорот  со  хрватскиот фудбалер..

Брегалница во моментов е на подготовки во Анталија – Турција. Од планираните пет пријателски натпревари, првиот е со позитивен резултат за штипските сини. Победена со 1:0 е  руската екипа на Кубан…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles