14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

МОН: И наставниците да не одат на работа

Министерството за образование и наука испрати допис до училиштата во наредните денови, кога учениците се на распуст  и наставниците да не одат на работа, со цел да се заштеди енергија. Во дописот до директорите на училиштата се вели да не се организираат работни активности за наставниците, стручните соработници и административно – техничкиот кадар, освен за техничкиот кадар којшто е неопходен за обезбедување на објектите и имотот на училиштата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles