17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Бектеши: во РЕК Битола има доволно јаглен

Производството на струја не е доведено во прашање, а најголемиот капацитет РЕК Битола за таа намена има доволно количини на јаглен истакна министерот за економија- Крешник Бектеши

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles