14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Кочани: Работен состанок со претставници на СЕКО

Денеска во просториите на Општина Кочани се одржа работен состанок меѓу градоначалникот Љупчо Папазов, Клиф Хамер, регионален советник за инфраструктура и животна средина при Швајцарската амбасада и Станислава Додева, претставник од СЕКО. Тема на разговор биле  активностите поврзани со проекти кои се финансирани од средства на СЕКО, Швајцарската агенција за развој и соработка, а се зададени на извршување на Општина Кочани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles