17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Просечната нето плата за ноември – 29 130 денари

Просечната месечна нето плата по вработен за месец ноември изнесува 29 130 денари, додека просечната бруто-плата по вработен изнесува 43 509 денари – соопштуваат од државниот завод за статистика.

Според истите податоци индексот на просечната месечна исплатена нето плата во ноември 2021, во однос на ноември 2020 изнесува 105.6.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles