7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Судир на македонски камион и возило во Бугарија. Еден загинат

Едно лице загина по судар на македонски камион и автомобил „опел“ кај местото Зелен Дол во Република Бугарија во близина на граничниот премин Делчево – Станке Лисичково.

Инцидентот, како што јавуваат повеќе бугарски медиуми, се случил кај местото Зелен Дол синоќа околу 20 часот, на патот  Благоевград – граничен премин Станке Лисичково – Делчево.

Од ударот загинал возачот на автомобилот, а во несреќата од резервоарот на камионот истекло големо количество гориво. Сообраќајот на патниот правец III-106 во атарот на село Зелен дол, поради несреќата бил времено ограничен во двата правци.

Причините за несреќата се утврдуваат. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles