20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: САД стојат зад оваа влада на Црна Гора

САД ја поддржуваат актуелната црногорска влада сѐ додека е посветена на евроатлантскиот пат и бескомпромисната борба против криминалот и корупцијата и економската благосостојба на граѓаните, изјави американскиот специјален пратеник за Западен Балкан Габриел Ескобар по средбата со црногорскиот министер за финансии Милојко Спајиќ. „Секоја влада што е на тој пат има поддршка од Соединетите Држави“, рече Ескобар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles