15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Јануарските пензии на сметка ќе легнат од следната среда

Пензиите и овој месец ќе се исплаќаат предвреме,односно од 26ти јануари. На оваа дата пензионерите ќе можат да си ги подигнат парите од банкоматите или со нив да располагаат во трговската мрежа.

За пензионерите кои не користат картички исплатата ќе се врши во четири групи според висината на пензијата во периодот од 26ти до 31 јануари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles