11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Дијабетичарите да се ослободат од работа

Сојузот на здружениа на дијабетичари на Македонија од владата бара итно донесување одлука за ослободување од работа на сите хронично болни, а особено на лицата што имаат дијабетес тип 1 и 2. Причина за ова е актуелната состојба со пандемијата и поголемата изложеност на здравствен ризик на овие лица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles