13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Доколку има потреба Кочанската болница повторо ќе биде реактивирана за Ковид пациенти, изјави директорот Алексанадар Серафимовски

Засега состојбата во Штипската болница со пациентите од Ковид 19 е под контрола и потреба од дополнителни кревети нема, но ако таа ескалира, кочанската болница ке биде реактоворана, изјави директорот Александар Серафимовски.
Во однос на здравстевната состојба со Ковид кај персоналот, Серафимов опиша дека болни и во изолација здравствени работници има, но нивното отсуство се надополнува со дежурства од другите одделенија.
Кочанската болница располага со 61 кревет, од кои 29 се во ковид одделението а 52 во Модуларната болница.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles