11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Косово: Вратени патници поради Ковид документација

Патниците кои се обиделе денеска да влезат во Косово, биле запрени на граница поради новите ограничувања наметнати од извршните органи кои бараат три дози вакцини против КОВИД-19 или две со негативен ПЦР тест. Информативниот портал Екзит информира дека со вакви проблеми најчесто се соочиле граѓани од Македонија, од српска општина Бујановац, како и патници од Албанија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles