1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Делчево ќе ги одбележува настаните за ранливи категории

Општина Делчево го прифати предлогот за одбележување на настани за ранливи категории граѓани. За првпат во Делчево ќе се обележуваат Ден на ретки болести, Светски ден за лица со Даунов синдром, Светски ден на аутизмот, Меѓународен ден на белиот стап. За оваа намена се предвидени 100 илјади денари од општинскиот буџет.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles