17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

СКСЗМ: Рестриктивните мерки создаваат бариери

Стопанската комора на северо – западна Македонија бара косовските власти да ја преиспитаат одлуката која е стапена во сила, според која за влез во Косово задолжителен е сертификат за примени три дози вакцина против ковид-19 или сертификат за две дози вакцина заедно со негативен ПЦР-тест. Комората смета дека со вакви рестриктивни мерки се прават дополнителни економски бариери меѓу двете држави.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles