15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Ехо на дојка ќе се врши и во Делчево. Конечно апаратот се става во функција

На иницијатиова на Комисијата за еднакви можности, во Здравстениот дом, секоја среда ќе се врши ехо на дојка, услуга која досега не беше достапна во Делчево.
Со ова, конечно се става во функција ехо апаратот кој Здравствениот дом го доби како донација, но досега не беше користен.
Освен ова, во тек се разговори и за обезбедување на уролошки прегледи на простата за машката популација.
Активностите се во насока на превентивно делување и рано откривање на сите малигни промени на дојка и простата, што е клучно во лекување на болеста.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles