19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Поштарите повторно ќе носат пензии до врата

Од АД Пошта информираат дека повторно ќе почне на пензионерите да им ги доставува своите пензии до дома. Ова услуга ќе биде достапна само за пензионери кои пензијата ја примаат на сметка во Халк или во НЛБ банка. Како што објави Пошта, секој пензионер кој сака пензијата да ја добива дома треба да пополни формулар во банката.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles