16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Кочани: Ставена во функција дробалка за гранки

Ставена во функција нова машина Мулчер – Дробалка за гранки која е обезбедена како донација од страна на Швајцарската амбасада за потребите на Прочестителната станица во с. Мојанци, која функционира во рамките на КЈП „Водовод“ – Кочани. Со ваквиот начин на работење се обезбедува поголема количина на субстрат за производство на органско ѓубриво во рамките на Прочистителната станица, како и намалување на органскиот материјал во градот со што се придонесува кон зачувување на животната средина.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles