11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Нормализиран железничкиот сообраќај

Патничките и товарните возови во земјава почнаа да сообраќаат, откако на железничарите им е исплатен вториот дел од платата за декември. Возовите сообраќаат по вообичаениот возен ред. Прекинот на железничкиот сообраќај започна завчера, поради тоа што железничарите уште во ноември лани го предупредија раководството на државната компанија дека возовите нема да сообраќаат, доколку најдоцна до 25-ти во месецот не им биде во целост исплатена платата од претходниот месец.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles