15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Победа на Брегалница против украински Металист

Со 4-0 Брегалница и третиот контролен натпревар против украинскиот Металист го заокруши со позитива на своја страна. Успехот е доктолкку поголем, кога се знае декка Металист игра во Супер лигата на Украина. Од таборот на штипските сини велат, нема време за опуштање.Напротив.Викендов Брегалница ги заокружува подготовките во Анталија. Ќе игра со шампионот на Казахстан, Тобол.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles